Eksperci ds. nieruchomości
w zasięgu Twojej ręki
show-menu
Specjalista – prawnik, adwokat, prawo cywilne
Kancelaria Adwokacka Szymon Sędek
marker Adres biura
81-393 Gdynia ul. Świętojańska 60/4
marker tel. 602 226 558 marker szymon.sedek@pkn.org.pl Informacja o partnerze white arrow
Specjalista – prawnik, adwokat, prawo cywilne

SZYMON SĘDEK

Partner Zarządzający Polskiego Konsorcjum Nieruchomości

GDYNIA - SOPOT - GDAŃSK - POMORZE - POLSKA

 

Szymon Sędek ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Gdańskiego oraz aplikację sędziowską w Sądzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku rozpoczął własną działalność gospodarczą na rynku nieruchomości. Przedsiębiorstwa, które prowadził zajmowały się obsługą prawną, pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, zarządzaniem nieruchomościami czy szkoleniami dotyczącymi szeroko pojętej problematyki nieruchomościowej.
W codziennej pracy Szymon Sędek wykonuje czynności obsługi prawnej procesów inwestycyjnych i transakcji na rynku nieruchomości. Doradza w zakresie zagadnień prawnych występujących przy zarządzaniu nieruchomościami. Opracowuje i analizuje umowy sprzedaży, umowy najmu, umowy deweloperskie i inne czynności prawne związane z funkcjonowaniem rynku nieruchomości. W swoich firmach odpowiada między innymi za kontakty z kontrahentami, prowadzenie negocjacji i rozmów.

Przez wiele lat współpracował z National Association of Realtors, największą na świecie organizacją skupiającą specjalistów rynku nieruchomości oraz z Counselors of Real Estate, prestiżowym stowarzyszeniem doradców rynku nieruchomości. W okresie 1993 – 1998 był doradcą Wschodnioeuropejskiej Fundacji Nieruchomości i Urban Institute.
W latach 1993-2003 pełnił funkcje Prezesa Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, Prezydenta Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości i Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości. Posiada liczne tytuły i odznaczenia, z których do najważniejszych należy zaliczyć międzynarodowy tytuł CIPS – Dyplomowany Międzynarodowy Specjalista Rynku Nieruchomości, Srebrny Krzyż Zasługi i Srebrny Medal za Długoletnią Służbę.

Od wielu lat wykłada i prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim, na Politechnice Gdańskiej, w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, w Sopockiej Szkole Wyższej, w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni, w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie i w Wyższej Szkole Finansów i Administracji w Gdyni oraz na licznych kursach i szkoleniach dla specjalistów rynku nieruchomości.

Jest współautorem oraz wydawcą książek takich jak na przykład „Postaw na grunt” i Vademacum pośrednika nieruchomości” oraz autorem licznych publikacji prasowych.